قیمت دلار امروز پنجشنبه 17 مهر ۹۹ ، قیمت طلا ، قیمت سکه ۹۹/۷/17

در حالی که دلار ضعیف و نگرانی ها در مورد چشم انداز اقتصاد جهانی به دلیل تداوم افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا جذابیت بازار طلا را همچنان حفظ کرده است، قیمت فلز زرد پس از کاهش قابل توجه جلسه قبل، امروز اندکی افزایش داشت.

زندگی امروز ما وابستگی زیادی به قیمت ارزهای رایج بازار و به خصوص دلار دارد و از صراف حرفه ای بازار گرفته تا آن بقالی که فروش روزانه اش هیچ ارتباط مستقیمی با نوسانات ارز ندارد همه و همه با تیزبینی و دقت تغییرات و نوسانات بازار ارز و طلا را پیگیری می کنند. در چنین بازار مهیج و تعیین کننده ای اگر از قیمت ها و تحولات عقب بمانید شاید از قافله عقب بیافتید. پس ضروری است که با ما همراه باشید و به صورت آنلاین از نرخ دلار و دیگر ارزها و همچنین قیمت سکه و طلا مطلع باشید.شما را به این بازار داغ دعوت می کنیم.

 

قیمت سکه ، طلا ، دلار در بازار امروزپنجشنبه 17 مهر ۱۳۹۹

هم‌اکنون در بازار داخلی قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌میلیون و ۳۳۸ هزار تومان، قیمت دلار ۲۸ هزار و پانصد تومان و قیمت سکه تمام ‌بهار آزادی طرح جدید ۱۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم ۱۳میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و سکه گرمی۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

 

(۰.۰۱%) ۲۰ ۲۸۵,۰۶۰ دلار
(۰.۰۳%) ۹۰ ۳۳۱,۵۲۰ یورو
(-۰.۰۱%) -۲۰ ۳۸۲,۰۲۰ پوند
(-۰.۰۱%) -۱۰ ۸۰,۱۶۰ درهم امارات
(۰.۸۹%) ۱,۲۰۰,۰۰۰ ۱۳۵,۰۰۰,۰۰۰ سکه بهار آزادی
(-۰.۰۱%) -۲۰,۰۰۰ ۱۴۲,۴۹۰,۰۰۰ سکه طرح جدید
(۱.۱۴%) ۹۰۰,۰۰۰ ۷۹,۰۰۰,۰۰۰ نیم سکه
(۱.۷۶%) ۹۰۰,۰۰۰ ۵۱,۰۰۰,۰۰۰ ربع سکه
(۳.۸۵%) ۱,۰۰۰,۰۰۰ ۲۶,۰۰۰,۰۰۰ سکه گرمی
(-۰.۰۴%) -۵,۰۰۰ ۱۳,۳۸۳,۰۰۰ گرم طلای ۱۸
(-۰.۰۳%) -۶,۰۰۰ ۱۷,۸۴۴,۰۰۰ گرم طلای ۲۴
(۰.۰۳%) ۲۰,۰۰۰ ۵۷,۹۹۰,۰۰۰ مثقال طلا
(۰.۰۳%) ۴۹

گفتنی است، تشدید نوسانات ارزی موجب شد تا بازارساز تصمیم جدی برای مدیریت عرضه و تقاضا بگیرد و برهمین اساس علاوه بر افزایش عرضه در بازار با برداشتن سقف فروش در سامانه نیما، از سرگیری فروش ارز سهمیه‌ای و کاهش اختلاف دلار در بازار رسمی و آزاد و البته آزاد شدن فروش ارز پتروشیمی ها در صرافی های مجاز مقدمات کاهش نوسانات قیمتی را در بازار ارز فراهم کرد.

شاید با مرخص شدن دونالد ترامپ و برگشتن او به کاخ سفید و از سر گیری مناظره ها باز هم این نوسانات را در بازار ارز ببینیم.

قیمت سکه با دلار چند هزار تومانی محاسبه می‌شود؟

کشتی‌آرای گفت: قیمت‌های انواع سکه در بازار طی روز جاری رکورد جدیدی را به ثبت رسانده و حتی با اونس ۲۰۰۰ دلاری هم قیمت سکه انقدر افزایش نیافته بود.

محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری اظهار داشت:‌قیمت هایی که هم اکنون برای انواع سکه و طلا به ثبت رسیده بی سابقه است و حتی با اونس ۲۰۰۰ دلاری هم این قیمت ها را در بازار نداشتیم.

وی با تأکید براینکه افزایش قیمت طلا و سکه ناشی از افزایش چشم‌گیر قیمت ارز است، گفت: تمام قیمت های طلا و سکه براساس دلار آزاد محاسبه می شود و اگر با دلار نیمایی و … محاسبه شود طلا و سکه از کشور قاچاق می شود.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه نسبت تقاضا در بازار سکه بیشتر از عرضه است، گفت: همین موضوع موجب افزایش حباب سکه شده است به گونه ای که هم اکنون حباب سکه طرح جدید یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، حباب نیم سکه بهار حدود ۶۰۰ هزار تومان و حباب ربع سکه حدود ۴۰۰ هزار تومان است.

کشتی آرای تأکید کرد که قمیت طلا در بازار حباب ندارد ضمن اینکه تقاضای موجود در بازار سکه بیشتر از سمت افرادی است که قصد سرمایه گذاری دارند و در بازار مصنوعات طلا هیچ تقاضایی وجود ندارد و کاملاً در رکود است.